Zajęcia kreatywne dla dzieci

„Nie można wyczerpać kreatywności. Im więcej jej używasz, tym więcej jej masz".

Kreatywne zabawy to nie tylko sposób na zajęcie czasu, ale też relaks, rozwijanie różnych umiejętności (np. motorycznych, poznawczych, emocjonalnych i społecznych), możliwość wyrażenia siebie. To też takie zabawy, które przynoszą wiele satysfakcji, bo ich efektem jest DZIEŁO. Pomagają redukować stres i wciągają tak, że dzieci mają zajęcie na dłużej. Nasze przedszkole w ramach "Kreatywnej środy" cyklicznie organizowało warsztaty dla dzieci pobudzając wyobraźnię. Kreatywność można rozwijać w różnych dziedzinach, dlatego zajęcia miały różny charakter: plastyczny, plastyczno-techniczny, muzyczny, ruchowy, teatralny. Najważniejsze było to, by dzieci były aktywne, ciekawe, eksperymentowały, doświadczały, a przy tym świetnie się bawiły.

Zapraszamy do galerii zdjęć i zachęcamy do kreatywnych zajęć również w domu!

Opracowanie: A. Wójciak