Oferta edukacyjna

Przedszkole nr 2 w Nowym Targu jest przedszkolem publicznym, które prowadzi Gmina Miasto Nowy Targ.

Czynne jest od poniedziałku do piątku od godz. 7.00 do 16.30 i sprawuje opiekę nad dziećmi w wieku od 3 do 6 lat.

Wyposażenie

Przedszkole posiada do dyspozycji samodzielny budynek w bardzo dobrym stanie technicznym. Atutem naszego przedszkola jest duży ogród (5.800m2) z bogatą szatą roślinną, przestrzenią do aktywności ruchowych oraz nowoczesnym, bezpiecznym i atrakcyjnym placem zabaw dla dzieci.

Dużym plusem naszego przedszkola jest własna kuchnia, w której przygotowywane są smaczne, zdrowe i urozmaicone posiłki dla dzieci.

Sale przedszkolne są wyposażone w niezbędny sprzęt, różnorodne materiały edukacyjne, atrakcyjne gry i zabawki dla dzieci. Wszędzie jest czysto i przytulnie.

Organizacja pracy i rozkład dnia

W przedszkolu funkcjonuje 5 oddziałów:

I - Jeżyki
II - Misie
III - Biedronki
IV - Pracowite Pszczółki
V - Mądre Sowy

7:00 - 8:30

Schodzenie się dzieci, zabawy indywidualne i grupowe w kącikach zainteresowań. Rozmowy okolicznościowe i zaplanowane. Praca indywidualna. Ćwiczenia poranne lub zabawa ruchowa.

8:30 - 8:40

Czynności porządkowe i higieniczne. Doskonalenie czynności samoobsługowych.

8:40 - 9:00

Śniadanie

9:00 – 9:40 gr. I, II
9:00 – 10:00 gr. III, IV, V

Zajęcia edukacyjno-wychowawcze organizowane przez nauczyciela wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwoju.

10:00 – 11:15

Pobyt na świeżym powietrzu, spacery, wycieczki, obserwacje przyrodnicze, gry i zabawy sportowe organizowane oraz inspirowane przez dzieci.

11:15 – 11:30

Czynności porządkowe, higieniczne i samoobsługowe. Przygotowanie do obiadu

11:30 – 12:00

Obiad

12:00 – 14:00

oddział I, II – Odpoczynek - leżakowanie oddział III, IV i V – Relaksacja – słuchanie bajek literackich i muzycznych. Zajęcia dodatkowe i twórcze – praca zespołowa i indywidualna. Realizacja programów autorskich opracowanych przez nauczycieli. Zabawy z inicjatywy dzieci.

14:00 – 14:10

Czynności samoobsługowe, porządkowe, higieniczne. Przygotowanie do podwieczorku.

14:00 – 14:30

Podwieczorek

14:30 – 16:30

Zabawy i gry dydaktyczne, stolikowe. Ćwiczenia gramatyczne i słownikowe. Usprawnianie funkcji słuchowej i wzrokowej, rozwijanie kompetencji dzieci, wiadomości i umiejętności. Praca indywidualna stymulująca rozwój dziecka. Zabawy wynikające z zainteresowań dzieci. zabawy w ogrodzie przedszkolnym. Rozchodzenie się dzieci.

Przedszkole oferuje

- opiekę nad dzieckiem od 7:00 do 16:30,
- trzy smaczne i zdrowe posiłki (śniadanie, obiad, podwieczorek) oraz owoce w ramach II śniadania,
- realizację podstawy programowej,
- wykwalifikowaną kadrę,
- opiekę specjalistów (logopedy, psychologa),
- różnorodne metody i formy pracy,
- zajęcia dodatkowe (rytmika, język angielski, religia, gimnastyka korekcyjna),
- zajęcia w terenie,
- organizację tradycyjnych uroczystości z udziałem rodzin,
- realizację innowacji i programów autorskich,
- rozwój zainteresowań i talentów dzieci,
- wsparcie dla dzieci z trudnościami,
- aktywną współpracę z rodziną,
- kultywowanie tradycji i zwyczajów rodzinnych,
- aktywność w środowisku lokalnym,
- ciepłą i domową atmosferę.

Programy i Projekty

Programy autorskie

Programy edukacyjne

Zrealizowane projekty i programy edukacyjne