Wycieczka dzieci z grupy IV i V do Miejskiej Biblioteki Publicznej

W dniu 18.04.2024 r. dzieci z grupy IV i V wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Kopernika w Nowym Targu. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach, podczas których miały okazję dowiedzieć się czym zajmuje się bibliotekarz, jak wypożyczać i dbać o książki oraz jak należy zachowywać się w bibliotece. Dzieci poznały również literaturę dziecięcą i dowiedziały się, że w bibliotece można również pograć w gry planszowe. Na koniec przedszkolaki wykonały piękne, wiosenne, kolorowe opaski. Celem wycieczki było kształtowanie i rozwijanie kompetencji czytelniczych u dzieci oraz utrwalenie kulturalnego zachowania się w miejscach pożytku publicznego.

Serdecznie dziękujemy Pani Aleksandrze za ciekawe zajęcia i wprowadzenie dzieci w magiczny świat książek.

Opracowała: I. Domańska