Wizyta w szkolnej bibliotece- 05.05.2022 grupa V ,,Mądre sowy".

,, Książka i możność czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji..." Maria Dąbrowska

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak bardzo ważnym elementem w rozwoju dziecka jest rozbudzanie jego zainteresowań czytelniczych, zdobywanie przez niego coraz to nowych informacji i spędzanie czasu z książką. Czytanie rozszerza horyzonty, wzbogaca słownictwo, rozwija wyobraźnię i jest dobrym sposobem na spędzanie wolnego czasu. W dniu 05. maja 2022 roku grupa V ,,Mądre sowy" udała się do biblioteki szkolnej mieszczącej się w naszym Zespole- Szkolno- Przedszkolnym nr 1, aby dowiedzieć się, jak należy się zachować w bibliotece oraz co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki. Pani Bernadeta Wijas- bibliotekarka- pokazała przedszkolakom zbiory książek, wyjaśniła zasadę ich segregowania oraz zaprezentowała im różnorodne książki. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym miejscem pełnym tak wielkiego księgozbioru. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej atmosferze, a na zakończenie pani bibliotekarka wypożyczyła nam dwie książki do przeczytania, do których przedszkolaki będą wykonywać ilustracje, a potem opowiadać o nich swoimi słowami. Myślę, że dzieci poszerzyły swoje zainteresowania czytelnicze i w przyszłości będą odwiedzać bibliotekę, aby wypożyczać książki pełne wiedzy i ciekawych informacji...

Opracowanie:

I. Furgalska- Kurta