Światowy Dzień Wody

22 marca 2024 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Dzieci brały udział we wspólnych zabawach, których celem było uświadomienie znaczenia wody dla życia i zdrowia ludzi, zwierząt i roślin.Rozmawialiśmy o tym,  że nie należy marnować wody, a także żeby jej nie zanieczyszczać. Na początku rozpoznawaliśmy dźwięki wody poprzez nagrania wody kapiacej z kranu, deszczu, fal oceanu i przelewania wody do naczynia. Określaliśmy również właściwości wody podczas różnych eksperymentów. Sprawdzaliśmy co tonie, a co utrzymuje się na powierzni wody. Jakie substancje rozpuszczają się w wodzie, a także barwiliśmy wodę z użyciem kolorowej bibuły. Podczas zajęć dzieci miały okazję odpowiedzieć na pytania: Dlaczego woda jest taka ważna? Gdzie możemy ją znaleźć? Oraz jak ją szanować? Światowy Dzień Wody był okazją, by uświadomić dzieciom, że woda daje człowiekowi nie tylko życie, zdrowie i ochłodę, ale też zabawy z nią sprawiają dużo radości.

Opracowanie: M. Sukiennik