Światowy Dzień Książki

23 kwietnia 2024 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Jest to święto wszystkich czytelników i ludzi związanych z książką i pisaniem. Podczas wtorkowych zajęć, dzieci w poszczególnych grupach dowiedziały się jak powstaje książka, jaką drogę musi pokonać do momentu wydania, jaka jest jej budowa . Odbyły się też pogadanki odnośnie czytelnictwa, korzyści płynących z czytania . Głównym celem było promowanie książek i czytelnictwa, które jest źródłem wartości i wiedzy. Dzieci dowiedziały się gdzie książkę można kupić , a gdzie wypożyczyć. Z tej okazji grupa "Biedronki "wybrała się do Biblioteki w Szkole Podstawowej nr 3. Pani Bernadeta opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca, przypomniała zasady właściwego zachowania się w tym miejscu. Opowiedziała o zasadach korzystania z biblioteki oraz przypomniała dzieciom, że książki należy szanować. Na zakończenie zajęć przedszkolaki wykonały piękne zakładki do książek, a także narysowały wg. własnych pomysłów okładki, z których powstały grupowe memory.

Opracowanie: M. Sukiennik