Spotkanie z leśniczym w grupie Jeżyków

W dniu 20.10.2021r. grupę Jeżyków odwiedził leśniczy. Dzieci z ogromną uwagą słuchały jego opowieści. Była do niezwykła lekcja przyrody, dzięki której dzieci poznały pracę leśniczego, dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy.  Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały  książeczki o zwierzętach leśnych, które od razu trafiły do naszego kącika przyrody, z którego przedszkolaki chętnie korzystają. Serdecznie dziękujemy za spotkanie.

Opracowanie: M. Kazek