II Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Przyjaciele Przyrody”

W dniu 29.11.2017 roku odbył się II Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy Ekologicznej „Przyjaciele Przyrody” zorganizowany przez Przedszkole nr 2 w Nowym Targu.

Celem konkursu było budzenie świadomości i aktywności ekologicznej dzieci, a także wykorzystanie zdobytych wiadomości i umiejętności z obszaru edukacji ekologicznej poprzez zabawę i praktyczne działanie.

Do udziału w konkursie zaproszenie przyjęło 5 przedszkoli z naszego miasta. Każde przedszkole reprezentowała drużyna składająca się z trojga dzieci 5 - 6 letnich. Poprzez rozwiązywanie zagadek słownych, wielozmysłowych, quizu ekologicznego, wykonywanie zadań dzieci prezentowały swoją wiedzę przyrodniczą, ekologiczną na forum międzyprzedszkolnym. Zadania przeplatane były wspólnymi zabawami i piosenkami. Dzieci obejrzały również bajkę pt. „Złotowłosa i trzy niedźwiadki” w wykonaniu 5-6 latków z Przedszkola nr 2.

Nad poprawnością wykonywanych zadań czuwało jury powołane przez organizatora składające się z przedstawicieli: Kuratorium Oświaty-Delegatury w Nowym Targu, Nadleśnictwa oraz Urzędu Miasta. Na podstawie uzyskanych punktów jury przyznało miejsca i wręczyło nagrody:

• I miejsce - Przedszkole nr 2
  • II miejsce - Przedszkole „Wesoły Korowód”
  • III miejsce - ex aequo Niepubliczne Przedszkole „Lokomotywa”, Przedszkole nr 4 i Przedszkole Niepubliczne „Fiku-Miku”

Nagrody ufundowała Rada Rodziców Przedszkola nr 2 w Nowym Targu, Nadleśnictwo Nowy Targ oraz Burmistrz Miasta Nowy Targ. Jury podkreśliło wysoki poziom wiedzy przyrodniczo-ekologicznej dzieci oraz umiejętność współdziałania w grupach. Po zmaganiach konkursowych wszystkich zaproszono na poczęstunek. Pani Dyrektor Przedszkola nr 2 podziękowała uczestnikom, ich opiekunom oraz jury za udział w konkursie i zaprosiła do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Opracowała: Marta Nowak