DZIEŃ ZIEMI i rozstrzygnięcie konkursu rodzinnego - EKO - ZABAWKA

Dziś Dzień Ziemi, czas radości!
Cały kosmos nam zazdrości,
że tak piękną Ziemię mamy
i więcej jej nie zaniedbamy!
W poniedziałek 22 kwietnia w naszym przedszkolu dzieci świętowały Dzień Ziemi. Rozmawialiśmy o otaczającej nas przyrodzie i o planecie, na której żyjemy. Wiele uwagi poświęciliśmy ochronie naszego wspólnego domu – Ziemi. Przedszkolaki zastanawiały się, jak można jej pomóc, aby była czysta, zdrowa i piękna. W czasie zajęć i zabaw dzieci uczyły się segregować odpady, dowiedziały się, co to jest recykling i dlaczego ochrona środowiska jest taka ważna.
Rozstrzygnięty został również konkurs rodzinny - EKO - ZABAWKA. Celem konkursu było podnoszenie świadomości dotyczącej zagadnień ekologicznych i ochrony środowiska. Nagrodziliśmy 27 prac, w tym 5 wyróżnień oraz I, II i III miejsca.
Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w konkursie, piękne i kreatywne prace oraz gratulujemy zwycięzcom!
Opracowała: I. Domańska