Akcja,, Cała Polska czyta dzieciom''

,, Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymiśliła"

W. Szymborska

W ramach akcji ,, Cała Polska czyta dzieciom '', w której już kolejny rok bierze udział także nasze przedszkole, w miesiącu październiku w sali grupy  ,, Mądre sowy" odbywało się czytanie dzieciom ulubionych książek. Celem akcji jest kształtowanie nawyku czytania i zrozumienia, jak wielką mądrość można odnaleźć w książce.                             Dnia 10. października 2019 grupę V odwiedziła mama Emilki K. i przeczytała dzieciom następujące bajki:,, Święto końca zimy" i,, Niesforne trolątka".   Natomiast dnia 16.10.2019 mama Matyldy przeczytała dzieciom książkę Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. :,, Praktyczny pan". Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowiadania o tym, jak ważną rolę odgrywają w życiu uczucia, a nie tylko praktyczne traktowanie rzeczywistości.  Kolejną osobą, która zainteresowała dzieci książką była mama Nikodema, która dnia 24.10.2019 roku przeczytała przedszkolakom bajki pt.,, Kopciuszek'' oraz,, Jaś i Małgosia". Serdecznie dziękujemy mamom, które w miesiącu październiku wzięły udział w akcji czytelniczej i zapraszamy do współpracy także pozostałych rodziców, opiekunów z naszej grupy...

Opracowanie:

I. Furgalska-Kurta