Sukces przedszkolaków w projekcie „Ekokulturalne przedszkole”

Nasze przedszkole po raz kolejny brało udział w Wojewódzkim Projekcie Ekologicznym  Ekoszkoła-  Ekoprzedszkole. Projekt jest organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie oraz Zespół Szkolno – Przedszkolny w Borzęcinie Dolnym. Partnerem projektu jest Małopolski Kurator Oświaty- Barbara Nowak. Celem projektu jest inspirowanie nauczycieli do podjęcia konkretnych działań ekologicznych i promowania ekokultury wśród przedszkolaków.

W dniu 22 października 2021 r. odbyło się podsumowanie wszystkich V etapów projektu, w których komisja konkursowa oceniała: test ekologiczny, film – drugie życie przedmiotów, prezentację multimedialną przebiegu działań ekologicznych, zielnik i album pracy fotograficznych flory i fauny miejscowości oraz plakat ekologiczny.

Nasze przedszkolaki otrzymały III miejsce w V Rundzie projektu. Dzieci wykonały plakat promujący zachowania ekologiczne, ukazujące w jaki sposób możemy dbać o naszą planetę i o siebie samych. Ponadto za udział w projekcie i zdobyte miejsce, przedszkole otrzymało dyplomy i nagrody rzeczowe.

Opracowanie: M. Sukiennik