Wizja Przedszkola

„Wszystkiego, co naprawdę trzeba wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu: o tym jak żyć, co robić, jak postępować, współżyć z innymi, patrzeć, odczuwać, myśleć, marzyć i wyobrażać sobie lepszy świat”
- Robert Fulghum

Misja Przedszkola

Jesteśmy po to, aby zapewnić dziecku optymalny rozwój, możemy mu zaoferować naszą wiedzę, doświadczenie, bazę, miłą atmosferę i bogatą ofertę edukacyjną.

Chcemy, by nasze dzieci poznały świat wszystkimi zmysłami. Aby nauczyły się wyrażać swoje emocje poprzez tworzenie a nie niszczenie.

Zapewniamy warunki do łączenia różnych form ekspresji poprzez wspieranie działań twórczych dzieci w różnych dziedzinach.

Uczymy dzieci kochać, podziwiać i szanować otaczającą nas przyrodę.

Chcemy, aby nasze dzieci dorastały w atmosferze ciepła i zrozumienia, mając poczucie własnej wartości, by wiedziały, jak ważne są dla dorosłych.

Pełnimy rolę wspierającą i integrującą działania wychowawcze rodziny.

Jesteśmy nauczycielami kreatywnymi, pracującymi nowatorskimi metodami.

Przedszkole nr 2 w Nowym Targu ma bogatą tradycję - istnieje od 1985r.

Jest położone w pięknej dzielnicy Kowaniec, oddalonej od centrum miasta o około 3 km, z dala od szumu i gwaru ulicy. Otoczone jest dużym ogrodem z bogatą szatą roślinną, przestrzenią do aktywności ruchowych oraz nowoczesnym i bezpiecznym placem zabaw dla dzieci.

Przedszkole usytuowane jest w pobliżu malowniczych lasów, łąk i pól, z których możemy podziwiać nasze piękne południowo-zachodnie Gorce oraz oglądać panoramę Tatr.

Bliskość natury zachęca do wielozmysłowego poznawania przyrody, częstych spacerów do różnych ekosystemów, uwrażliwiania dzieci na piękno przyrody, co podkreśla ekologiczny charakter naszego przedszkola.

Nasza kadra

Marta Nowak